Köprü çok farklı şekillerde kullanılabilir. Köprü adınında anımsattığı üzere iki yeri birbirine bağlama ve bu yerler arasında geçiş sağlamaya yarar. asıl amacı sayfalar, dosyalar, internet tarayıcıları ve benzeri birçok uygulama veya dosyaya hızlı erişim sağlamaktır. Bu farklı kullanımları tek tek inceleyelim.

1-Köprü Aracılığı İle Başka Bir Dosyaya Ulaşma:

Öncelikle köprünün oluşturulacağı hücre seçilir. Sağ tıklayarak  açılan pencerede köprüye tıklanır. Açılan pencerede konum bölümünden ulaşılmak istenen dosya seçilir. Tamam’a tıklanınca köprünüz hazırlanmış demektir. Hücrenin içindeki yazını üzerine geldiğinizde, mouse el şeklini alacaktır. Bundan sonra artık bu yazıya tıklayarak seçilen dosyaya çok daha hız bir şekilde ulaşılabilir.

2-Köprü Aracılığı İle Çalışma Kitabı İçerisinde Başka Bir Sayfaya Ulaşma:

Öncelikle köprünün oluşturulacağı hücre seçilir. Sağ tıklayarak  açılan pencerede köprüye tıklanır. Açılan pencerede sağ taraftaki yer işaretine tıklanır. Belgede yer seç adında bir pencere açılır. Açılan pencerede açmak istediğiniz sayfayı seçin. Eğer Seçtiğiniz sayfada özellikle ulaşmak istediğiniz hücre veya hücreler var ise “Hücre Başvurusunu Yazın” yazan bölüme bir hücre giriniz. “Tamam”a tıklayınca önceden açılmış olan köprü ekle penceresindeki “Tamam”a da tıklayın. Artık köprünüz hazırlanmış demektir. Hücrenin içindeki yazını üzerine geldiğinizde, mouse el şeklini alacaktır. Bundan sonra artık bu yazıya tıklayarak seçilen dosyaya çok daha hız bir şekilde ulaşılabilir.

3-Köprü Aracılığı İle Tarayıcı vb. Uygulamalara Ulaşmak

-Bu konuda metin hazırlanma aşamasındadır-

 

Excel Hakkında Diğer Başlıklar:

EXCEL  – Tanımı

EXCEL – Köprü Yapımı

EXCEL – Hücre Koruma / Hücre İçeriği Gizleme 

EXCEL – Veri Seçme Listesi Yapımı

EXCEL – En Büyük veya En Küçük Sayıyı Bulma

EXCEL – Çalışma Sayfasını Bölmek

EXCEL – Bölmeleri Dondurma

EXCEL – Metin Birleştirme

EXCEL – Grafik Yapımı

EXCEL – Bağ_Değ Komutları

EXCEL – Aritmatik Ortalama Alma

EXCEL – Metin Sayısını Bulma